Search

Udruga slijepih Istarske županije

Financiranje udruge

Udruga slijepih Istarske županije je svoj prvi projekt,  „NABAVA SPECIFIČNE OPREME TE EDUCIRANJE I OSPOSOBLJAVANJE SLIJEPIH ZA RAD NA RAČUNALU“ aplicirala 2002. godine na natječaj AED ( Academy for Education Devolpment). Od tada neprestano radi na osmišljavanju i apliciranju različitih projekta s ciljem osiguranja financijskih sredstava za svoj rad i poboljšanje kvalitete života slijepih osoba na području Istarske županije.

PROJEKTI I PROGRAMI KOJI SU OSTVARILI FINANCIJSKU PODRŠKU:

Godina 2022.

„PAUSI – program aktivnog uključenja slijepih Istre“, 2022. – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ trogodišnji je program koji financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Putem programa se pruža usluga osobne asistencije članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba. U sklopu programa zaposlena je jedna osoba na puno radno vrijeme i četiri osobe na nepuno radno vrijeme. Odobreno je 220.000,00 kn.

“Spremni?! – Idemo!” – trogodišnji je program u cijelosti financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Usluge videćeg pratitelja pretežno koriste članovi za odlazak k liječniku, neku instituciju te za odlazak u kupovinu, ali isto tako za razna druženja i šetnju. U sklopu programa su zaposlene tri videće pratiteljice, jedna na puno i dvije na nepuno radno vrijeme – 235.000,00 kn

„Neovisno življenje slijepih Istre“– aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na revitalizaciju Edukacijsko rehabilitacijskog centra slijepih Istre – Regionalnog centra inkluzivnog turizma LUČ Eduka Cukrići.  Financira ga Istarska županija – Regione Istriana sa 27.000,00 kn.

“Inovativnim oblicima volontiranja do razvoja novih kompetencija” – razvoj lokalnog volonterskog centra za osobe s invaliditetom, financira Europski socijalni fond, posredničko tijelo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

“Uz institucionalnu potporu do organizacijskog razvitka Udruge” – Podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga – 40.000,00 kn (Grad Pula)

„Zaštita i unaprijeđenje kvalitete života slijepih osoba u Istarskoj županiji”– redovan je dugogodišnji program koji provodi Udruga slijepih Istarske županije za sve članove Udruge. Program financiraju sljedeće jedinice lokalne samouprave: gradovi: Buje, Labin, Novigrad, Pazin, Poreč, Pula, Rovinj, Umag, Vodnjan te općine: Bale, Barban, Brtonigla, Fažana, Kršan, Ližnjan, Marčana, Medulin, Motovun, Oprtalj, Pićan, Raša, Svetvinčenat, Tar-Vabriga, Tinjan, Višnjan, Vižinada i Vrsar.

„Gledajte svijet našim očima 2“ – program pružanja usluge videćeg pratitelja, koji iznosom od 485.600,00 kn (01.04.2020. – 31.03.2022.)  financira Europski socijalni fond, a posredničko tijelo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Program zapošljava četiri osobe putem ugovora o radu i jednu osobu putem ugovora o djelu.

“Međunarodni susret slijepih Istre” – kroz projektnu ideju, USIŽ je svojem širem članstvu ponudila setove edukativnih, turističkih te prilagođenih rekreativnih sadržaja za populaciju OSI, koji su se odvijali na području Edukacijsko rehabilitacijskog centra slijepih Istre – Regionalnog centra inkluzivnog turizma LUČ Eduka Cukrići. Projekt je sufinancirao Montraker d.o.o., Istarska županija – Regione Istriana i Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. 

“Sinergijom u zajednici do održivih usluga u turizmu” – projekt koji Ministarstvo turizma i sporta financira u iznosu od 185.613,94 kn, Udruga slijepih Istarske županije provodi u partnerstvu sa Planinarsko rekreativnim klubom slijepih Istarske županije, provodit će se edukacije udruga o digitalnom marketingu te društvenom poduzetništvu, kao i educiranje turističkih vodiča za pratnju slijepih osoba. Opremit će se multisenzorni dječji park u LUČ Eduki Cukrići, ujedno će se nabaviti Brajev štampač za kreiranje natpisa i letaka na Braillevom pismu.

“Zaposli se i ti!” – zapošljavanje osobe s invaliditetom na šest mjeseci putem mjere javni radovi Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u ukupnom iznosu projekta 29.085,00 kn. 

Godina 2021.

„PAUSI – program aktivnog uključenja slijepih Istre“, 2021. – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ trogodišnji je program koji financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Putem programa se pruža usluga osobne asistencije članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba. U sklopu programa zaposlena je jedna osoba na puno radno vrijeme i četiri osobe na nepuno radno vrijeme. Odobreno je 220.000,00 kn.

“Spremni?! – Idemo!” – trogodišnji je program u cijelosti financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Usluge videćeg pratitelja pretežno koriste i članovi s područja grada Pule ili članovi iz ostalog dijela Istarske županije prilikom dolaska u Pulu, kada bi ih videća pratiteljica dočeka na autobusnom kolodvoru i otprati do željenog odredišta, a najčešće potrebe su bile odlazak k liječniku ili u neku državnu instituciju (izrada osobnih iskaznica, odlazak u Centar za socijalnu skrb, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i slično), te za odlazak u kupovinu, ali isto tako za razna druženja i šetnju. – 106.500,00 kn

“Dijalogom slijepih do (samo)održivosti” – jednokratna je potpora Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u iznosu od 50.000,00 kn, kojom je dan velik doprinos institucionalnom jačanju udruge te edukativnim, turističkim te socijalizacijskim  aktivnostima za slijepe.

„Gledajte svijet našim očima 2“ – program pružanja usluge videćeg pratitelja, koji iznosom od 485.600,00 kn (2020. – 2022.)  financira Europski socijalni fond, a posredničko tijelo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Program zapošljava četiri osobe putem ugovora o radu i jednu osobu putem ugovora o djelu.

“Uz institucionalnu potporu do organizacijskog razvitka Udruge” – Podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga – 70.000,00 kn (Grad Pula)

„Zaštita i unaprijeđenje kvalitete života slijepih osoba u Istarskoj županiji”– redovan je dugogodišnji program koji provodi Udruga slijepih Istarske županije za sve članove Udruge. Program financiraju sljedeće jedinice lokalne samouprave: gradovi: Buje, Buzet, Labin, Novigrad,Pazin, Poreč, Pula, Umag,Vodnjan te općine: Bale, Barban, Brtonigla, Fažana, Kršan, Lanišće, Ližnjan, Marčana, Medulin, Oprtalj, Pićan,  Raša, Svetvinčenat, Sveti Petar u šumi, Tar-Vabriga, Tinjan, Višnjan, Vižinada i Vrsar.

“Ususret sedamdesetoj” – obilježavanje 70. godišnjice od osnutka Udruge slijepih Istarske županije: Grad Labin, Grad Pula, Grad Rovinj, OTP banka d.d., Istarska županija, Montraker d.o.o.

„Neovisno življenje slijepih Istre“– aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na revitalizaciju Edukacijsko rehabilitacijskog centra slijepih Istre – Regionalnog centra inkluzivnog turizma LUČ Eduka Cukrići.  Financira ga Istarska županija – Regione Istriana sa 20.000,00 kn.

„Tiflo izlog“– Projektnom idejom Tiflo izlog kreiran je inovativni virtualni muzej tiflotehničke opreme,koji je integriran u web stranicu (www.usiz-pula.hr ) kroz 145 fotografija. Postavljen je vizualni pregled razvoja tiflotehničkih pomagala za slijepe kroz povijest, a u osvoj fazi projekta potrebno je snimiti i postaviti i audio zapise pojedinog pomagala. Ova faza projekta je financirana putem Hep elektroprivrede d.d.  donacijom od 11.000,00 kn.

„Glas za prijatelja“ – projekt koji sa 79.027,00 kn financira Zaklada „Hrvatska za djecu“. Projektom je namjera opremiti studio za snimanje zvučnih knjiga te snimiti šest audio knjiga – školskih lektira prilagođenih slijepim učenicima.

“Inovativnim oblicima volontiranja do razvoja novih kompetencija” – razvoj lokalnog volonterskog centra za osobe s invaliditetom, financira Europski socijalni fond, posredničko tijelo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

“Razvoj OCD-a kroz pristupačne oblike turizma”projekt se provodi u partnerstvu sa Društvom turističkih vodiča Pule, financiran od strane Ministarstva turizma i sporta.

“Razvoj i podrška razvoju održivih modela zapošljavanja ranjivih skupina na Urbanom području Pula” – projekt se provodi u sklopu ITU mehanizma – UP.02.1.1.12.0062), nositelj projekta je Općina Marčana, a projekt financira Europski socijalni fond

“Vi ste naše svjetlo” – Udruga slijepih Istarske županije već nekoliko godina radi na projektu Edukacijsko rehabilitacijski centar slijepih Istre – Regionalni centar inkluzivnog turizma – LUČ Eduka – Cukrići. Trenutne aktivnosti projekta su prikupljanje sredstava za završetak izgradnje objekta „Kuće svjetla“ i uređenje LUČ Eduke Cukrići koja se provodi kroz aktualnu fazu ovog projekta nazvanu „Vi ste naše svjetlo“ i obuhvaća prikupljanje sredstava putem telefonskih poziva na broj 060 988 988, koji je dobiven od tvrtke IT Jedan d.o.o. na neodređeno vrijeme. Cijena poziva iznosi 6,25 kn po pozivu bilo iz fiksnih ili mobilnih mreža (uključujući PDV).

Boje inkluzivnog turizma“ i „Zvuk male Toskane“ – projekti koji su se provodili u partnerstvu sa Društvom turističkih vodiča Pule (nositelj), a financirani od Ministarstvo turizma. U sklopu projekata izrađena su govorne turističke karte Istre sa 134 turističkih točaka na hrvatskom i talijanskom jeziku te je sve implementirano u govorni automat na broju telefona 060/890 898. Cijena poziva iz fiksnih mreža je 3,75 kn, te 5,54 kn iz mobilnih mreža, uključujući PDV.

Godina 2020.

„PAUSI – program aktivnog uključenja slijepih Istre“, 2020. – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ trogodišnji je program koji financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Putem programa se pruža usluga osobne asistencije članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba. U sklopu programa zaposlena je jedna osoba na puno radno vrijeme i četiri osobe na nepuno radno vrijeme. Odobreno je 220.000,00 kn.

“Spremni?! – Idemo!” – trogodišnji je program u cijelosti financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Usluge videćeg pratitelja pretežno koriste i članovi s područja grada Pule ili članovi iz ostalog dijela Istarske županije prilikom dolaska u Pulu, kada bi ih videća pratiteljica dočeka na autobusnom kolodvoru i otprati do željenog odredišta, a najčešće potrebe su bile odlazak k liječniku ili u neku državnu instituciju (izrada osobnih iskaznica, odlazak u Centar za socijalnu skrb, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i slično), te za odlazak u kupovinu, ali isto tako za razna druženja i šetnju. – 106.500,00 kn

“Dijalogom slijepih do (samo)održivosti” – jednokratna je potpora Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u iznosu od 50.000,00 kn, kojom je dan velik doprinos institucionalnom jačanju udruge te edukativnim, turističkim te socijalizacijskim  aktivnostima za slijepe.

„Gledajte svijet našim očima 2“ – program pružanja usluge videćeg pratitelja, koji iznosom od 485.600,00 kn (2020. – 2022.) financira Europski socijalni fond, a posredničko tijelo je Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Program zapošljava četiri osobe putem ugovora o radu i jednu osobu putem ugovora o djelu.

“Uz institucionalnu potporu do organizacijskog razvitka Udruge” – Podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga – 70.000,00 kn (Grad Pula)

„Zaštita i unaprijeđenje kvalitete života slijepih osoba u Istarskoj županiji”– redovan je dugogodišnji program koji provodi Udruga slijepih Istarske županije za sve članove Udruge. Program su financirali sljedeće jedinice lokalne samouprave: Grad Buzet, Grad Pazin, Općina Ližnjan, Općina Vrsar, Općina Marčana, Općina Tinjan, Općina Medulin, Općina Brtonigla, Grad Pula, Općina Kršan, Grad Umag, Općina Fažana, Općina Cerovlje, Općina Sveti Lovreč, Općina Sveti Petar u Šumi, Općina Tar – Vabriga i Grad Poreč

„Neovisno življenje slijepih Istre“– aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na revitalizaciju Edukacijsko rehabilitacijskog centra slijepih Istre – Regionalnog centra inkluzivnog turizma LUČ Eduka Cukrići.  Financira ga Istarska županija – Regione Istriana sa 20.000,00 kn.

Projekt „Legimus Tiflo“ u sklopu programa „Tiflo izlog“ dugogodišnji je projekt kojemu je cilj putem virtualnog muzeja upoznavanje s pomagalima koja su prilagođena osobama oštećena vida. Tijekom 2020. godine projekt je financiran od strane Grada Pule – Pola i Grada Rovinja – Citta’ di Rovigno.

„Glas za prijatelja“ – projekt koji sa 79.027,00 kn financira Zaklada „Hrvatska za djecu“. Projektom je namjera opremiti studio za snimanje zvučnih knjiga te snimiti šest audio knjiga – školskih lektira prilagođenih slijepim učenicima.

“Vi ste naše svjetlo” – Udruga slijepih Istarske županije već nekoliko godina radi na projektu Edukacijsko rehabilitacijski centar slijepih Istre – Regionalni centar inkluzivnog turizma – LUČ Eduka – Cukrići. Trenutne aktivnosti projekta su prikupljanje sredstava za završetak izgradnje objekta „Kuće svjetla“ i uređenje LUČ Eduke Cukrići koja se provodi kroz aktualnu fazu ovog projekta nazvanu „Vi ste naše svjetlo“ i obuhvaća prikupljanje sredstava putem telefonskih poziva na broj 060 988 988, koji je dobiven od tvrtke IT Jedan d.o.o. na neodređeno vrijeme. Cijena poziva iznosi 6,25 kn po pozivu bilo iz fiksnih ili mobilnih mreža (uključujući PDV).

Godina 2019.

„PAUSI – program aktivnog uključenja slijepih Istre“, 2019. – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ trogodišnji je program koji financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Putem programa se pruža usluga osobne asistencije članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba. U sklopu programa zaposlene su tri osobe na puno radno vrijeme i dvije osobe na pola radnog vremena.Odobreno je 230.000,00 kn.

“Spremni?! – Idemo!” – trogodišnji je program u cijelosti financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Usluge videćeg pratitelja pretežno koristei članovi s područja grada Pule ili članovi iz ostalog dijela Istarske županije prilikom dolaska u Pulu, kada bi ih videća pratiteljica dočeka na autobusnom kolodvoru i otprati do željenog odredišta, a najčešće potrebe su bile odlazak k liječniku ili u neku državnu instituciju (izrada osobnih iskaznica, odlazak u Centar za socijalnu skrb, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i slično), te za odlazak u kupovinu, ali isto tako za razna druženja i šetnju. – 106.500,00 kn

Uz institucionalnu potporu do organizacijskog razvitka Udruge – Podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga – 70.000,00 kn (Grad Pula)

“Održivost u FoKusu” – projekt financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a provedbom projekta Udruga će ojačati svoje institucionalne, financijske i operativne kapacitete ulaganjem u širenje socijalnih usluga, stvaranjem preduvjeta za razvoj društvenog poduzetništa te jačanjem kapacitata članova projektnog tima, radi razvijanja znanja i vještina, cjeloživotnog učenja i dugoročne financijske održivosti organizacije.

„Zaštita i unaprijeđenje kvalitete života slijepih osoba u Istarskoj županiji „– redovan je program koji provodi Udruga slijepih Istarske županije za sve članove Udruge. Program su financirali: gradovi: Buzet, Novigrad, Pazin, Pula, Rovinj, Umag, Vodnjan, te općine: Bale, Brtonigla, Cerovlje, Fažana, Funtana, Gračišće, Grožnjan, Karojba, Kršan, Ližnjan, Marčama. Medulin, Motovun, Pićan, Raša, Sveta Nedelja, Sveti Petar u Šumi, Svetvinčenat, Tar- Vabrige, Tinjan, Vižinada, Vrsar.

„Neovisno življenje slijepih Istre“– aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na revitalizaciju Edukacijsko rehabilitacijskog centra slijepih Istre – Regionalnog centra inkluzivnog turizma LUČ Eduka Cukrići.  Financira ga Istarska županija – Regione Istriana sa 40.000,00 kn.

„Tifloizlog“ dugogodišnji je projekt kojemu je cilj upoznavanje s pomagalima koja su prilagođena osobama oštećena vida, u 2019. godini financiran  je od Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje sa 5.000,00 kn.

„Kutak za ljepši trenutak“ – provedba aktivnosti za članove Podružice Poreč, koji je financirao Montraker d.d. (Vrsar) sa 5.000,00 kn.

Godina 2018.

„PAUSI – program aktivnog uključenja slijepih Istre“, 2018. – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ trogodišnji je program koji financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Putem programa se pruža usluga osobne asistencije članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba. U sklopu programa zaposlene su tri osobe na puno radno vrijeme i dvije osobe na pola radnog vremena.Odobreno je 230.000,00 kn.

“Spremni?! – Idemo!” – trogodišnji je program u cijelosti financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a za 2018. godinu odobreno je 101.970,00 kn. Usluge videćeg pratitelja pretežno koristei članovi s područja grada Pule ili članovi iz ostalog dijela Istarske županije prilikom dolaska u Pulu, kada bi ih videća pratiteljica dočeka na autobusnom kolodvoru i otprati do željenog odredišta, a najčešće potrebe su bile odlazak k liječniku ili u neku državnu instituciju (izrada osobnih iskaznica, odlazak u Centar za socijalnu skrb, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i slično), te za odlazak u kupovinu, ali isto tako za razna druženja i šetnju.

Institucionalna potpora stabilizaciji I/ili razvoju udruge – 139.224,90 kn – Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva)

Podrška institucionalnom i organizacijskom razvoju udruga – 80.000,00 kn (Grad Pula)

„Neovisno življenje slijepih Istre“– aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na redovne aktivnosti koje se iz tjedna u tjedan provode u prostorijama Udruge i uz organiziran prijevoz omogućuje članstvu dolazak i interakciju s ostalim korisnicima usluga. Jedna od spomenutih aktivnosti igra je i vježba u govornom pikadu za slijepe unutar radionice pod nazivom “Četvrtkom zajedno”, gdje članstvo uz druženje i osvježenje redovito vježba, radi što boljeg plasmana na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima u pojedinačnim i ekipnim kategorijama. U kreativnoj radionici “Stvaraj ljepotu, osjećaj sreću”, pod vodstvom voditeljice Tatjane Grgorović, članice Kluba slijepih žena izrađuju radove, koji imaju estetsku i praktičnu funkciju. Financira Istarska županija sa 40.000,00 kn.

„Slobodan udarac“– građevinski radovi za prilagodbu terena za nogometno igralište prilagođeno osobama oštećena vida – 5.000,00 kn (Adriatic Croatia International Club dd. – ACI marina d.d.)

„Zaštita i unaprijeđenje kvalitete života slijepih osoba u Istarskoj županiji„– redovan je program koji provodi Udruga slijepih Istarske županije za sve članove Udruge, te je putem njega zaposlena jedna osoba. Program su financirali: gradovi: Buzet, Novigrad, Pazin, Poreč, Pula, Rovinj, Vodnjan, te općine: Bale, Brtonigla, Cerovlje, Fažana, Funtana, Gračišće,Grožnjan, Karojba, Kršan,Ližnjan, Marčana, Medulin,Motovun, Pićan, Raša, Sveta Nedelja, Sveti Petar u šumi, Svetvinčenat, Tar-Vabriga, Tinjan, Vižinada, Vrsar.

„Susret slijepih Istre„– međunarodni susret slijepih Istre sa članovima Medobčinskog društva slepih inl slabovidnih Koper na otvorenom na Edukacijsko rehabilitacijskom centru slijepih Istre – Regionalnom centru inkluzivnog turizma – Luč Eduka – Cukrići kojeg financira Grad Pula sa 5.000,00 kn.

„Gledajte svijet našim očima„– projekt kojeg financira Europski socijalni fond putem kojeg su zaposlene tri osobe na pola radnog vremena, dvije videće pratiteljice za slijepe osobe i jedna osoba kao asistenca voditeljice projekta. Projekt se financira sa 475.602,80 kn.

“Vi ste naše svjetlo” – Udruga slijepih Istarske županije već nekoliko godina radi na projektu Edukacijsko rehabilitacijski centar slijepih Istre – Regionalni centar inkluzivnog turizma – LUČ Eduka – Cukrići. Trenutne aktivnosti projekta su prikupljanje sredstava za završetak izgradnje objekta „Kuće svjetla“ i uređenje LUČ Eduke Cukrići koja se provodi kroz aktualnu fazu ovog projekta nazvanu „Vi ste naše svjetlo“ i obuhvaća prikupljanje sredstava putem telefonskih poziva na broj 060 988 988, koji je dobiven od tvrtke IT Jedan d.o.o. na neodređeno vrijeme. Cijena poziva iznosi 6,25 kn po pozivu bilo iz fiksnih ili mobilnih mreža (uključujući PDV).

“Tifloizlog” – upoznavanje o pomagalima koji su prilagođeni osobama oštećena vida. Odobreno je 2.000,00 kn

ACI MARINA dd – financiran projekt pod nazivom „Slobodan udarac“ putem kojeg se radilo na izgradnji nogometnog igrališta prilagođenog slijepim osobama.

Godina 2017.

Udruga se svojim programima i projektima redovito javljala na raspisane natječaje, bilo od tvrtki, Županije, institucija na nivou države ili putem EU fondova, a u 2017. godini provodila je sljedeće projekte i programe:

„PAUSI – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ trogodišnji je program koji financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Putem programa se pruža usluga osobne asistencije članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba. U sklopu programa zaposlene su tri osobe na puno radno vrijeme i dvije osobe na pola radnog vremena.

Program „Spremni?! – Idemo!“ trogodišnji je program u cijelosti financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a za 2017. godinu odobreno je 101.970,00 kn. U 2017. pruženo je 466 usluga videćeg pratitelja. Usluge videćeg pratitelja pretežno su koristili članovi s područja grada Pule ili članovi iz ostalog dijela Istarske županije prilikom dolaska u Pulu, kada bi ih videća pratiteljica dočekala na autobusnom kolodvoru i otpratila do željenog odredišta, a najčešće potrebe su bile odlazak k liječniku ili u neku državnu instituciju (izrada osobnih iskaznica, odlazak u Centar za socijalnu skrb, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i slično), te za odlazak u kupovinu, ali isto tako za razna druženja i šetnju.

“Zaštita i unapređenje kvalitete življenja slijepih osoba u Istarskoj županiji” – redovan je program koji provodi Udruga slijepih Istarske županije za sve članove Udruge, te je putem njega zaposlena jedna osoba. Program su financirali: Istarska županija, gradovi: Buzet, Novigrad, Pazin, Poreč, Pula, Vodnjan, te općine: Bale, Brtonigla, Cerovlje, Fažana, Karojba, Kršan, Gračišće, Grožnjan, Ližnjan, Medulin, Motovun, Pićan, Raša, Sveti Petar u Šumi, Svetvinčenat, Tar-Vabriga, Tinjan, Višnjan, Vižinada, Vrsar, Žminj. U 2017. godini odobreno je 75.000,00 kn.

“Vi ste naše svjetlo” – Udruga slijepih Istarske županije već nekoliko godina radi na projektu Edukacijsko rehabilitacijski centar slijepih Istre – Regionalni centar inkluzivnog turizma – LUČ Eduka – Cukrići. Trenutne aktivnosti projekta su prikupljanje sredstava za završetak izgradnje objekta „Kuće svjetla“ i uređenje LUČ Eduke Cukrići koja se provodi kroz aktualnu fazu ovog projekta nazvanu „Vi ste naše svjetlo“ i obuhvaća prikupljanje sredstava putem telefonskih poziva na broj 060 988 988, koji je dobiven od tvrtke IT Jedan d.o.o. na neodređeno vrijeme. Cijena poziva iznosi 6,25 kn po pozivu bilo iz fiksnih ili mobilnih mreža (uključujući PDV).

“Institucionalna podršđka stabilizaciji i/ili razvoju udruga”
Nacionalna zaklda za razvoj civilnog društva i i Grad Pula.

“Neovisno življenje slijepih Istre” – Istarska županija i HEP d.d.- Projekt “Neovisno življenje slijepih Istre” podijeljen je u dvije osnovne komponente. Prva se sastoji od paketa aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na redovne aktivnosti koje se iz tjedna u tjedan provode u prostorijama Udruge i uz organiziran prijevoz omogućuje članstvu dolazak i interakciju s ostalim korisnicima usluga. Jedna od spomenutih aktivnosti igra je i vježba u govornom pikadu za slijepe unutar radionice pod nazivom “Četvrtkom zajedno”, gdje članstvo uz druženje i osvježenje redovito vježba, radi što boljeg plasmana na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima u pojedinačnim i ekipnim kategorijama. U kreativnoj radionici “Stvaraj ljepotu, osjećaj sreću”, pod vodstvom voditeljice Tatjane Grgorović, članice Kluba slijepih žena izrađuju radove, koji imaju estetsku i praktičnu funkciju.

“Gledajte svijet našim očima” – Projekt kojim je slijepim osobama na području Istarske županije omogućeno korištenje usluge videćeg pratitelja, financira ga Europski socijalni fond. Ovim projektom obuhvaćeni su i ostale slijepe osobe iz cijele Hrvatske prilikom dolaska u Premanturu.

“Slobodan udarac” – Projekt koji omogućuje izgradnju nogometnog igrališta za slijepe na Edukacijsko rehabilitacijskom centru slijepih Istre-Regionalnog centra inkluzivnog turizma Luč Eduka Cukrići.

Otp banka dd – Projekt se provodio pod nazivom „Zvukom do jednakih mogućnosti“, a putem kojeg se radilo na opremanju knjižnice za snimanje zvučnih knjiga.

Hep dd – Financiranje Međunarodnog turnira u govornom elektronskom pikadu za slijepe osobe

ACI MARINA – Financiran projekt pod nazivom „Slobodan udarac“ putem kojeg se radilo na izgradnji nogometnog igrališta prilagođenog slijepim osobama.

Godina 2016.

„Pausi – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ – to je trogodišnji program koji financira Ministarstvo socijalne politike i mladih putem kojeg se pruža usluga osobne asistencije slijepim članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba, u sklopu kojeg je zaposleno 4 osobe na puno radno vrijeme i jedna osoba na pola radnog vremena.

„Spremni?! – Idemo?!“ – trogodišnji program, zapošljavanje videćeg pratitelja za slijepe osobe, financiran od Ministarstva socijalne politike i mladih. Program je povnovn krenuo sa provedbom.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva – Institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga.

„Zaštita i unapređenje kvaliteta života slijepih osoba u Istarskoj županiji“ – program koji je financiran od strane: gradova Buzeta, Novigrada, Pazina, Poreča, Pule, Rovinja, Vodnjana te općina Brtonigla, Fažana, Funtana, Gračišće, Grožnjan, Karojba, Ližnjan, Medulin, Motovun, Pićan, Raša, Sveti Lovreč, Sveta Nedelja, Sveti Petar u šumi, Tar – Vabriga, Višnjan, Vrsar, Žminj – a tim program se financiraju redovne aktivnosti Udruge, te je zaposlena jedna osoba.

Grad Pula – Institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga.

OTP banka dd. – Projektom “Zvukom do jednakih mogućnosti” omogućit ćemo populaciji slijepih na području Istarske županije kontinuiranu dostupnost prilagođene knjižne građe, otvaranjem studija za snimanje i prilagođavanje zvučnih knjiga. Osobama koje nisu u stanju držati knjigu ili rukovati njome, omogućit ćemo ulazak u svijet informacija i dati im novu perceptivnu dimenziju, unaprijediti razinu njihova znanja i direkno utjecati na smanjenje izolacije i socijalne isključenosti slijepih osoba.

„Trica u mraku“ – projektom želimo obogatiti postojeće sportsko-rekreativne sadržaje koje Udruga slijepih Istarske županije nudi svojim članovima i uvesti nove. Naglasak pritom stavljamo na govornom elektronskom pikadu, košarkaškom igralištu za slijepe te obilježavanju 65. godišnjice osnutka Udruge otvaranjem ‘Kuće svjetla’ u LUČ Eduka Cukrići. Projekt je financirala Jamnica dd.

„Neovisno življenje slijepih Istre„– Istarska županija i HEP d.d.- Projekt “Neovisno življenje slijepih Istre” podijeljen je u dvije osnovne komponente. Prva se sastoji od paketa aktivnosti od kojih se glavnina odnosi na redovne aktivnosti koje se iz tjedna u tjedan provode u prostorijama Udruge i uz organiziran prijevoz omogućuje članstvu dolazak i interakciju s ostalim korisnicima usluga. Jedna od spomenutih aktivnosti igra je i vježba u govornom pikadu za slijepe unutar radionice pod nazivom “Četvrtkom zajedno”, gdje članstvo uz druženje i osvježenje redovito vježba, radi što boljeg plasmana na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima u pojedinačnim i grupnim kategorijama. U kreativnoj radionici “Stvaraj ljepotu, osjećaj sreću”, pod vodstvom kvalificirane voditeljice , članice Kluba slijepih žena izrađuju radove, koji imaju estetsku i praktičnu funkciju.

Montraker d.o.o. – doprinos u sufinanciranju “Susreta slijepih Istre”

Grad Labin i Grad Rovinj – doprinos u sufinanciranju “Do rekreacije bez barijera”

Grad Poreč – financiranje izvedbe predstave “Boalovo kazalište”

Godina 2015.

„Pausi – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ – to je trogodišnji program koji financira Ministarstvo socijalne politike i mladih putem kojeg se pruža usluga osobne asistencije slijepim članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba, u sklopu kojeg je zaposleno 4 osobe na puno radno vrijeme i jedna osoba na pola radnog vremena. Ukupno je odobreo 300.000,00 kn, a program je u drugoj godini porvedbe..

„Spremni! – Idemo!“ – trogodišnji program, zapošljavanje videćeg pratitelja za slijepe osobe, financiran od Ministarstva socijalne politike i mladih u ukupnom iznosu od 104.616,00 kn. Partnerni na projektu: Hrvatski savez slijepih i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Pula, , a program je u trećoj godini porvedbe.

„Zaštita i unapređenje kvaliteta života slijepih osoba u Istarskoj županiji“ program koji je financiran od strane: Istarske županije, gradova Pule, Rovinja, Poreča, Novigrada, Buzeta, Labina, Vodnjana, Pazina, te općina Fažane, Funtana, Ližnjan, Medulin, Vrsar, Marčana, Raša, Karojba, Kanfanar, Žminj, Svete Nedelja, Tar, Brtonigla, Kršan, Tinjan, Višnjan, Vižinada, Motovun, Pićan, Lupoglav i Bale – a tim program se financiraju redovne aktivnosti Udruge, te je zaposlena jedna osoba.

“Zvuk male Toskane” – projekt koji se provodi u partnerskoj suradnji s Društvom turističkih vodiča Pule financira Ministarstvo turizma većinskim udjelom (70 posto) od ukupno 64.001,00 kn. Nastao u duhu održivosti kao nastavak projekta “Boje inkluzivnog turizma”, direktno doprinosi obogaćenju hrvatske turističke ponude, obzirom da će se govornom kartom Istre moći služiti videći, kao i slijepi turisti s talijanskog govornog područja. Karta je  implementirana u govornu telefonsku liniju 060 890 898.

Godina 2014.

„Dobar dan – usluga osobne asistencije slijepim osobama koje žive u samačkim kućanstvima na području Istarske županije“ – program se provodio do 31.05., financiran je putem sredstava Ministarstva socijalne politike i mladih.

„Learning mobities for persons with disabilities“ – projekt proveden u partnerstvu sa udrugom slijepih iz Slovenije Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Koper i udrugom slijepih iz Mađarske: Buda-környéki Látássérültek Közhasznú Egyesülete iz Budaörsa kraj Budimpešte, program je financiran putem Agencija za mobilnost i programe EU/Program za cjeloživotno učenje.

„Pausi – program aktivnog uključenja slijepih Istre“ – to je trogodišnji program koji financira Ministarstvo socijalne politike i mladih putem kojeg se pruža usluga osobne asistencije slijepim članovima Udruge koji žive sami ili obitelji gdje živi više slijepih osoba, u sklopu kojeg je zaposleno 4 osobe na puno radno vrijeme i jedna osoba na pola radnog vremena. Ukupno je odobreo 300.000,00 kn.

„Spremni! – Idemo!“ – trogodišnji program, zapošljavanje videćeg pratitelja za slijepe osobe, financiran od Ministarstva socijalne politike i mladih u ukupnom iznosu od 104.616,00 kn, a u drugoj godini provedbe je.Partnerni na projektu: Hrvatski savez slijepih i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Pula.

„Zaštita i unapređenje kvaliteta života slijepih osoba u Istarskoj županiji“ program koji je financiran od strane: Istarske županije, gradova Pule, Rovinja, Poreča, Novigrada, Buzeta, Umaga, Labina, Vodnjana, Pazina, te općina Funtana, Ližnjan, Medulin, Vrsar, Marčana, Raša, Karojba, Kanfanar, Žminj, Svete Nedelja, Tar, Brtonigla, Kršan, Tinjan, Višnjan, Vižinada, Motovun, Pićan, Lupoglav i Bale – a tim program se financiraju redovne aktivnosti Udruge, te je zaposlena jedna osoba.

„Kad slijepi i gluhi rade zajedno onda svi razumiju“ – projekt koji je financirala Nacionalna zaklade za razvoj civilnoga društva, a provode ga 5 Udruga, partnera, Udruga slijepih Zagreb (nositelj projekta), Udruga slijepih Međimurske županije, Udruga slijepih Istarske županije, Udruga gluhih i nagluhih Osječko-baranjske županije i Udruga gluhih i nagluhih Primorsko-goranske županije. Cilj projekta je bio prikazati prilagođenost televizijskog programa osobama s oštećenjima vida i sluha te prilagodbom filma slijepim i gluhim osobama pokazati kako bi televizijski program trebao izgledati. Tijekom provedbe projekta predsjednik Udruge je prisustvovao na 4. sastanka partnerskih organizacija u Zagrebu, a Dara Paris i Marjana Peitel su sudjelovale na okruglom stolu pod nazivom „Pravo na prilagodbu televizijskog programa za osobe oštećena vida i oštećena sluha“ – 12 Human Rights film festival. USIŽ je u sklopu projekta organizirao sljedeće: sastanak sa predstavnicima Udruga: Udruga djece i mladih oštećena sluha Istre, Udruga gluhih i nagluhih Istarske županije, Udruga slabovidnih osoba Istarske županije i Udruga slijepih Istarske županije, u prostorijama Čitaonice kluba umirovljenika Pula je održana promocija projekta i kampanja pod nazivom „Želimo modernu televiziju“ koja je organizirana u suradnji sa Sindikatom umirovljenika Hrvatske, Podružnica Pula, snimljena je reportaža za TV Novu, te projekcija filma ‘Hakirani krug’ s prilagodbom za osobe oštećena vida i osobe oštećena sluha.

„Boje inkluzivnog turizma“ – projekt koji se provodio u partnerstvu sa Društvom turističkih vodiča Pule (nositelj), a financirao ga je Ministarstva turizma. Projekt doprinosi razvoju ljudskih potencijala pružatelja usluga u turizmu – turističkih vodiča, podizanju kapaciteta strukovne udruge u turizmu, gradnji partnerstva s organizacijom civilnog društva osoba s invaliditetom u području inovativnog inkluzivnog turizma, proširenju turističke ponude kreiranjem inovativnih turističkih proizvoda te svime time podizanju konkurentnosti hrvatskog turizma. Projekt je trajao 4 mjeseca. U ERKS Premanturi te prostorijama Udruge slijepih Istarske županije u Puli održan je ciklus radionica “Rukovanje GPS tehnologijom i pružanje turističkih usluga prilagođenih slijepim osobama”, a 25.11. u prostorijama Udruge promocija govorne turističke karte Istre sa 124 turističkih točaka i podjela uvjerenja turističkim vodičima i slijepim osobama za sudjelovanje u edukaciji te je nakon toga upriličen obilazak ključnih kulturno-povijesnih znamenitosti grada Pule. Članovi koji su sudjelovali u eduakciji: Soka Bakša, Ivan Fonović, Miliborka Kalebić, Zlatko Kuftić, Ferucio Lazarić, Zlatko Močenić, Branko Nedeljković, Dara Paris, Marjana Peitel, Mladen Radolović, Zlatko Sandrić, Danijela Stoković, Jovo Šupljikac, Đina Tončić Fonović, Antonija Uka.

Godina 2013.

„Dobar dan – usluga osobne asistencije slijepim osobama koje žive u samačkim kućanstvima na području Istarske županije“ – Ministarstvo soscijalne politike i mladih – 416.000,00 kn

“Spremni?! – Idemo!” – zapošljavanje videćeg pratitelja slijepim osobama, članovima Udruge. Program u potpusnoti financira Ministarstvo socijalne politike i mladih sa 77.832,00 kn. Partnerni na projektu: Hrvatski savez slijepih i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Pula.

“Hoćemo i mi” – kupnja kompjutorske opreme – HEP – 3.000,00 kn

“Zaštita i unapređenje kvalitete života slijepih osoba u Istarskoj županiji” – program financiran od strane: Grada Pule, Istarske županije, Grada Rovinja, Grada Poreča, Grada Novigrada, Grada Buzeta, Grada Umaga, Grada Labina, Grada Vodnjana, Grada Pazina, Općine Funtane, Općine Ližnjana, Općine Medulin, Općine Vrsar, Općine Marčane, Općine Raše, Općine Karojbe, Općine Kanfanar, Općine Žminj, Općine Svete Nedelje, Općine Tar, Općine Brtonigla, Općine Kršan, Općina Višnjan, Općina Bale – 192.841,80 kn

Godina 2012.

„Dobar dan – usluga osobne asistencije slijepim osobama koje žive u samačkim kućanstvima na području Istarske županije“ – II. godina fianciranja trogodišnjeg programa – 01.06.2012 – 31.06.2012. godine – Ministarstvo soscijalne politike i mladih – 242.666,00 kn dobiveno za drugu godinu financiranja programa

„Learning mobilities for persons with disabilities“ – obrazovanje odraslih (slijepih) osoba – u partnerstvu Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Koper i Mađarske: Buda-környéki Látássérültek Közhasznú Egyesülete iz Budaörsa kraj Budimpešte – Agencija za mobilnost i programe EU – sva tri partnera su ukupno dobila 70.000,00 Eura

„Inovativni inkluzivni turizam“ – projekt za Cukriće – Ministarstvo turizma – 100.000,00 kn

„Zaštita okoliša i očuvanje zdravlja Edukacijko rehabilitacijskom centru slijepih Istre – Cukrići“ – projekt financiran od OTP banke. u iznosu od 10.000,00 kn

„Igraonicom do integracije u svakodnevnom životu osoba s invaliditetom“ – dobivena besplatna poštarina u vrijednosti 31.000,00 – Hrvatska pošta d.d.

Godina 2011.

“Dobar dan – usluga osobne asistencije slijepim osobama koje žive u samačkim kućanstvima na području Istarske županije”, u sklopu programa kupljene su 4 tandem bicikle program je trogodišnji, do 31.05.2012. godine traje prva godina provođenja – Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi – 520.000,00 kn dobiveno za prvu godinu

“Snaga života – Još smo mladi – obilježavanje 60. godina postojanja Udruge” – jednokratne potpore – Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi – 50.000,00 kn

“Igraonicom do integracije u svakodnevnom životu osoba s invaliditetom” – projekt za Cukriće – Hrvatska elektroprivreda d.d. – 20.000,00 kn

Godina 2009.

“Bijeli štap moj prijatelj” – kupljeno je 5 elektronskih štapova za članove USIŽ. Instruktorica iz Francuske je obučila 3 slijepe osobe i dvije videće osobe kako se ophoditi i koristiti bijelim elektronskim štapom. (Lions Club Pula, Švicarsko veleposlanstvo, Brioni d.d.)

“Zaštita okoliša i očuvanje zdravlja na Edukacijsko rehabilitacijskom centru slijepih Istre – Cukrići” -uređenje zelene površine – u dva navrata financiran od Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva – 40.000,00 kn

“Sad mogu I ja kao I ti” – kupnja govornih pomagala I otvorenje priručne ambulante (Večernji list) – 10.130,00 kn

“Labirint nade – kvalitetno organiziranje slobodnog vremena za mlade s invaliditetom” (Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti) – 15.843,75 kn

“Slijepa žena u svakodnevnom životu” – poboljšanje položaja žena s invaliditetom” (Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti) – 17.943,55 kn

“Teretana za slijepe i slabovidne Istre” – sanirane su prostorije Udruge I kupljene su sprave teretanu (Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi) – 80.000,00 kn

“Zapošljavanje stručne osobe” – plaća službenice – 5 mjeseci, dio sredstava, jednokratne potpore – Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi – 13.000,00 kn

“Požuri, polako – usvajanje svakodnevnih vještina” – Perina Pintar- (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa) – 20.000,00 kn

Godina 2008.

“Komunikacijskim štapom do jednakosti” – istraživanje dostupnosti bankomata, web stranica, mobitela I dr. slijepim osobama (Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi) – 381.728,00 kn

“Slijepa mladež – Svjetlost u tami” – kvalitetno organiziranje slobodnog vremena za mlade s invaliditetom (Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti) – 17.427,50 kn

“Službeni automobil za članove Udruge slijepih Istarske županije” – kupnja automobila – jednokratne potpore – (Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi) – 61.400,00 kn

“Podrškom do kvalitetnijeg življenja slijepih Istre” – nakon kupnje službenog automobile, zaposlili smo osobu koja je zadužena za vožnju kao direktna pomoć članovima Udruge, posebno obitelji gdje živi više slijepih osoba ili gdje slijepa osoba živi sama (Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi) – 38.500,00 kn

“Čitaonica za slijepe Istre” – kupnja pomagala I otvorenje Čitaonice (Ministarstvo kulture) – 40.000,00 kn

“Život pun nade – izgradimo građevinski objekt “Kuću svjetla – Cukrići” – putem humanitarnog telefona dobiven je telefonski broj na korištenje na tri mjeseca u humanitarne svrhe (HT)

“Boalovo kazalište – Obrisi stvarnosti” – u suradnji sa Dramskim studijom slijepih I slabovidnih novi život I glumcima, amaterima, članovima Udruge, napravljena je predstav (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa) – 15.000,00 kn

“Zaštita okoliša i očuvanje zdravlja na Edukacijsko rehabilitacijskom centru slijepih Istre – Cukrići” – uređenje zelene površine – u dva navrata financiran od Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva – 2008. godine – 35.000,00 kn

Godina 2007.

“Integracijom do jednakih mogućnosti” – projekt obuhvaća integraciju slijepih žena u svakodnevni život, organizaicju radiocnia s ciljem razmjenjivanja iskustva o kuharstvu, modi i kozmetici te snalaženju u statutu slijepe žene u domaćinstvu – Ured za ljudska prava RH – 20.000,00 kn

“A kuda sad?” – Potpuna informiranost slijepih učenika Hrvatske koji 2007.god. završavaju osmi razred osnove škole ili četvrti razred gimnazije, o mogućnostima njihovog daljnjeg obrazovanja za određenu profesiju. Također i informiranost o mogućnostima zaposlenja u Hrvatskoj i praksi u Europskim zemljama a s obzirom na njihove psiho motoričke sposobnosti . Kao krajnji cilj projektne aktivnosti trebaju rezultirati i konkretnim zaposlenjem pojedinih korisnika projekta. – Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa – 70.000,00 kn

Godina 2006.

„Zaštita i unapređenje kvalitete života slijepih osoba u Istri“ financiran od strane Istarske županije sa 30.000,00 kn što je omogućilo upućivanje u svakodnevni život slijepih osoba s područja cijele Istarske županije u segmentima života

„ Potpora slijepima treće životne dobi“ , financiran od strane Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti sa 30.000,00 kn. Cilj projekta je poboljšanje kvalitete življenja slijepih osoba, sa posebnim naglaskom na starije slijepe osobe i obitelji sa dvoje ili više slijepih osoba gdje je pomoć osobe van obitelji najpotrebnija.

Godina 2005.

„Integracija slijepih u Istri“, finaciran od strane Istarska županije, gdje kroz razne edukativne radionice ( snalaženje u prostoru u Cukrićima, informatička pismenost, sljepoća i domaćinstvo, aktivnosti za sve dobne skupine…) pruža se mogućnost osobama oštećena vida u Istri  poboljšati kvalitetu njihovih života

„Educirajmo, očuvajmo vid i spriječimo sljepoću“ , financiran od  strane Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi sa 15.000,00 kn. Cilj projekta je prevencija sljepoće, odnosno upoznavanje javnosti sa problemima vida radi bolje zdravstvene preventive.

„Klub slijepe mladeži Istre – Pula“ financiran od  strane ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti sa  16.022,59 kn, čiji je cilj poboljšanje kvalitete življenja slijepe mladeži Istre.

Institucionalna potpora Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi sa 118.593,28 kn za obavljanje  osnovne djelatnosti.

„Socijalno osnaživanje slijepe mladeži“ , financiran od strane Raiffeisenbank Austria d.d. sa 4.000,00 kn za aktivnosti usmjerene na socijalno osnaživanje obitelji svojih članova što se posebno odnosi na obitelji slijepe mladeži i djece.

Godina 2004.

„Postavljanjem ivičnjaka do početka korištenja izletišta“, financiran od strane Holcim- Koromačno za uređenje šetnica na Izletištu slijepih Istre Cukrići

„Mobilnost slijepe mladeži“, financiran od strane Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, projekt koji se provodi u cilju poboljšanja kvalitete življenja slijepe mladeži, njihove edukacije, rehabilitacije, mobiliteta i zapošljavanja.

„Informiranjem do integracije“, financiran od strane Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti. Cilj projekta je bolja informiranost slijepih osoba u postojeća prava u  RH program će se provesti direktnim radom sa članovima udruge, izdavanjem literature o osnovnim problemima vida i prevenciji sljepoće prilagođeno slijepima i visoko-slabovidnima u zvučnoj tehnici i uvećanom tisku.

„Opismenjivanje kasnije oslijepljelih osoba“, financiran od strane Nacionalne zaklada za razvoj civilnog društva, koji obuhvaća obuku za rad na računalu i savladavanje Brailleovog pisma.

Godina 2003.

„Hoću živjeti aktivnim životom“, apliciran pri ministarstvu rada i socijalne skrbi, čiji  je cilj omogućiti članovima i osobama s invaliditetom odlazak na rekreativne izlete, rekreaciju u prirodi, kao i održavanje edukativnih skupova, radi bolje zdravstvene preventive, lakše orijentacije u prostoru na Izletištu slijepih Istre Cukrići.

 

Skip to content